Regina King, Viola Davis, D-Nice Up pro Entertainer of the Year at This Year's NAACP Image Awards

52. NAACP Image Awards se koná 27. března ve 20:00 ET ve všech sítích ViacomCBS.

Načítání hráče ...

52. výroční NAACP Image Awards se rychle blíží. Anika Noni-Rose, Chloe Bailey, Erika Alexander, Nicco Annan a TC Carson dnes oznámily nominované na Instagramu s Netflixem, který letos vedl záznam a celkově získal 53 nomů za tituly ve filmu a televizi.



Země Lovecraft získal osm nominací na HBO, zatímco Starz's P-Valley vydělal šest. Black-ish byla přední televizní show s 11 nominacemi, včetně vynikající komediální série.



V hudební kategorii vládne Beyonce královna s osmi celkovými nominacemi, což zahrnuje její spolupráci s Megan Thee Stallion na Savage remixu. A ve filmu Sylvie Milovat je na pět nominací.

Regina King, Tyler Perry, Viola Davis, Trevor Noah a D-Nice jsou nominováni na Entertainer of the Year, což vytváří zajímavý mix. 52. NAACP Image Awards se koná 27. března ve 20:00 ET ve všech sítích ViacomCBS, včetně BET, CBS a MTV.



HOLLYWOOD, KALIFORNIE - 27. října: Regina King dorazí na 11. výroční cenu guvernérů Akademie filmových umění a věd v Ballroomu Ray Dolby v Hollywoodu a Highland Center 27. října 2019 v Hollywoodu v Kalifornii. (Foto Steve Granitz / WireImage)

Zde je úplný seznam nominovaných.

Vynikající komediální seriál



#blackAF (Netflix)

Black-ish (ABC)

dospělý (Freeform)

Nejistý (HBO)

Poslední O.G. (TBS)

Vynikající herec v komediálním seriálu

Anthony Anderson - Black-ish (ABC)

Cedric The Entertainer - The Neighborhood (CBS)

Don Cheadle - Black Monday (Showtime)

Idris Elba - In the Long Run (Starz)

Tracy Morgan - The Last O.G. (TBS)

Vynikající herečka v komediálním seriálu

Issa Rae - nejistá (HBO)

Folake Olowofoyeku - Bob Hearts Abishola (CBS)

Regina Hall - Black Monday (Showtime)

Tracee Ellis Ross - Black-ish (ABC)

Yara Shahidi - Grown-ish (freeform)

Vynikající herec ve vedlejší roli v komediálním seriálu

Andre Braugher - Brooklyn Nine-Nine (NBC)

Deon Cole - Black-ish (ABC)

Jay Ellis - nejistý (HBO)

Kenan Thompson - Saturday Night Live (NBC)

Laurence Fishburne - Black-ish (ABC)

Vynikající herečka ve vedlejší roli v komediálním seriálu

Jenifer Lewis - Black-ish (ABC)

Marsai Martin - Black-ish (ABC)

Natasha Rothwell - nejistá (HBO)

Tichina Arnold - Sousedství (CBS)

Yvonne Orji - nejistá (HBO)

Vynikající dramatický seriál

All Rise (CBS)

Bridgerton (Netflix)

Lovecraft Country (HBO)

Power Book II: Ghost (Starz)

To jsme my (NBC)

Vynikající herec v činoherním seriálu

Jonathan Majors - Lovecraft Country (HBO)

Keith David - Greenleaf (VLASTNÍ: Oprah Winfrey Network)

Nicco Annan - P-Valley (Starz)

Regé-Jean Page - Bridgerton (Netflix)

Sterling K. Brown - This Is Us (NBC)

Vynikající herečka v činoherním seriálu

Angela Bassett - 9-1-1 (FOX)

Brandee Evans - P-Valley (Starz)

Jurnee Smollett - Lovecraft Country (HBO)

Simone Missick - All Rise (CBS)

Viola Davis - Jak se dostat pryč s vraždou (ABC)

Vynikající herec ve vedlejší roli v činoherním seriálu

Clifford Method Man Smith - Power Book II: Ghost (Starz)

Delroy Lindo - The Good Fight (CBS All Access)

Alphonse Nicholson - P-Valley (Starz)

Jeffrey Wright - Westworld (HBO)

Michael Kenneth Williams - Lovecraft Country (HBO)

Vynikající herečka ve vedlejší roli v činoherním seriálu

Adjoa Andoh - Bridgerton (Netflix)

Aunjanue Ellis - Lovecraft Country (HBO)

Lynn Whitfield - Greenleaf (VLASTNÍ: Oprah Winfrey Network)

Mary J. Blige - Power Book II: Ghost (Starz)

Susan Kelechi Watson - This Is Us (NBC)

Vynikající televizní film, limitovaná série nebo dramatický speciál

Rob Hill sr a Letoya Luckett

Hamilton (Disney Plus)

Malé ohně všude (Hulu)

Self Made: Inspired of the Life of Madam C.J. Walker (Netflix)

Sylvie's Love (Amazon Studios)

The Clark Sisters: First Ladies of Gospel (Lifetime)

Vynikající herec v televizním filmu, limitované sérii nebo dramatickém speciálu

Blair Underwood - Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker (Netflix)

Chris Rock - Fargo (FX)

Daveed Diggs - Hamilton (Disney Plus)

Leslie Odom, Jr. - Hamilton (Disney Plus)

Nnamdi Asomugha - Sylvie’s Love (Amazon Studios)

Vynikající herečka v televizním filmu, limitované sérii nebo dramatickém speciálu

Aunjanue Ellis - The Clark Sisters: First Ladies of Gospel (Lifetime)

Kerry Washington - Little Firees Everywhere (Hulu)

Michaela Coel - I May Destroy You (HBO)

Octavia Spencer - Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker (Netflix)

Tessa Thompson - Sylvie's Love (Amazon Studios)

Vynikající zprávy / informace (série nebo speciální)

AM Joy: Remembering John Lewis Special (MSNBC)

Desus & Mero: The Obama Interview (Showtime)

Barva Covid (CNN)

The New York Times uvádí zabití Breonny Taylor (FX)

The Reidout (NBC)

Vynikající Talk Series

Red Table Talk (Facebook Watch)

Tamron Hall (syndikovaný)

Denní show s Trevorem Noahem (Comedy Central)

Konverzace Oprah (Apple TV Plus)

Obchod: nepřerušovaný (HBO)

Vynikající program reality, soutěž reality nebo herní show (série)

Celebrity Family Feud (ABC)

Iyanla: Fix My Life (VLASTNÍ: Oprah Winfrey Network)

Shark Tank (ABC)

United Shades of America s W. Kamau Bellem (CNN)

Hlasy ohně (Netflix)

Vynikající varietní show (série nebo speciální)

8:46 (Netflix)

Black Is King (Disney +)

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion (HBO Max)

VERZUZ (APPLE TV Plus)

Yvonne Orji: Mami, zvládla jsem to! (HBO)

Vynikající dětský program

Záložky: Oslava černých hlasů (Netflix)

Craig of the Creek (Cartoon Network)

Rodinné setkání (Netflix)

Raven's Home (Disney Channel)

We Are the Dream: The Kids of the Oakland MLK Oratorical (HBO)

Vynikající výkon mládeže (seriál, speciální, televizní film nebo limitovaná série)

Alex R. Hibbert - The Chi (Showtime)

Lexi Underwood - Little Firees Everywhere (Hulu)

Lyric Ross - This Is Us (NBC)

Marsai Martin - Black-ish (ABC)

Miles Brown - Black-ish (ABC)

Vynikající hostitel v přednášce nebo novinách / informacích (seriálu nebo speciálu) - jednotlivec nebo soubor

Don Lemon - CNN dnes večer s Don Lemon (CNN)

Jada Pinkett Smith - Red Table Talk (hodinky na Facebooku)

Joy Reid - The Reidout (NBC)

LeBron James - The Shop: Uninterrupted (HBO)

Trevor Noah - Denní show s Trevorem Noahem (Comedy Central)

Vynikající hostitel v realitě / soutěži reality, herní show nebo rozmanitost (série nebo speciální) - jednotlivec nebo soubor

Alfonso Ribeiro - nejzábavnější domácí videa z Ameriky (ABC)

Iyanla Vanzant - Iyanla: Fix My Life (VLASTNÍ: Oprah Winfrey Network)

Steve Harvey - Celebrity Family Feud (ABC)

Kamau Bell - United Shades of America s W. Kamau Bell (CNN)

RuPaul - RuPaul's Drag Race (VH1)

Vynikající výkon pro hosty - komedie nebo dramatický seriál

Chris Rock - Saturday Night Live (NBC)

Courtney B. Vance - Lovecraft Country (HBO)

Dave Chappelle - Saturday Night Live (NBC)

Issa Rae - Saturday Night Live (NBC)

Loretta Devine - P-Valley (Starz)

Vynikající animovaná série

Big Mouth (Netflix)

Central Park (Apple TV Plus)

Doc McStuffins (Disney Junior)

She-Ra a princezny moci (Netflix)

Star Trek: Lower Decks (CBS All Access)

Vynikající výkon Voice-Over Character (televize)

Aisha Tyler - Archer (FX)

Courtney B. Vance - Hollywoodský architekt: Příběh Paula R. Williamse (PBS)

Dawnn Lewis - Star Trek: Lower Decks (CBS All Access)

Deon Cole - Kipo a věk divů (Netflix)

Laya DeLeon Hayes - Doc McStuffins (Disney Junior)

Vynikající krátká série - komedie nebo drama

#FreeRayshawn (Quibi)

CripTales (BBC America)

Lazor Wulf (plavání pro dospělé)

Mapleworth Murders (Quibi)

S pozdravem Camille (VLASTNÍ: Oprah Winfrey Network)

Vynikající výkon v krátké sérii

Giancarlo Esposito - Zlomení a zlí (AMC.com)

B. Smoove - Mapleworth Murders (Quibi)

Jasmine Cephas Jones - #FreeRayshawn (Quibi)

Laurence Fishburne - #FreeRayshawn (Quibi)

Stephan James - #FreeRayshawn (Quibi)

Vynikající série krátkých forem - realita / literatura faktu

American Masters - Unladylike2020 (PBS)

Benedict Men (Quibi)

Between The Scenes - The Daily Show (Comedy Central)

In The Making (PBS)

Inspire Change Series (síť NFL)

Vynikající průlomová kreativa (televize)

Hall Katori - P-Valley (Starz)

Keith Knight - Woke (Hulu)

Ramy Youssef - Ramy (Hulu)

Raynelle Swilling - Cherish the Day (VLASTNÍ: Oprah Winfrey Network)

Teri Schaffer - Cherish the Day (VLASTNÍ: Oprah Winfrey Network)

ZÁZNAMOVÉ KATEGORIE

Vynikající nový umělec

Chika - High Rises (Warner Records)

Doja Cat - Say So (RCA Records / Kemosabe)

D Smoke - Black Habits (WoodWorks Records / EMPIRE)

kaštanově hnědá barva vlasů afroameričan

Giveon - When It’s All Said And Done (Epic Records)

Skip Marley - Higher Place (Island Records / Tuff Gong Records)

Vynikající mužský umělec

Big Sean - Detroit 2 (Def Jam Recordings / G.O.O.D Music)

Black Thought - Streams of Thought, sv. 3: Cane & Able (Republic Records)

Charlie Wilson - All of My Love (P Music Group / BMG)

Drake - Laugh Now, Cry Later (Republic Records)

John Legend - Bigger Love (Columbia Records)

Vynikající zpěvačka

Beyoncé - Black Parade (Columbia Record / Parkwood)

E.R. - I Can’t Breathe (RCA Records / MBK Entertainment)

Jazmine Sullivan - Lost One (RCA Records)

Ledisi - Anything For You (Listen Back Entertainment / BMG)

Alicia Keys - Alicia (RCA Records)

Vynikající hudební video / vizuální album

Nemohu dýchat - H.E.R. (RCA Records / MBK Entertainment)

Anything For You - Ledisi (Listen Back Entertainment / BMG)

Black is King - Beyonce´ (Columbia Record / Parkwood)

Brown Skin Girl - Beyonce ’feat WizKid, SAINt JHN, Blu Ivy Carter (Columbia Record / Parkwood)

Do It - Chloe x Halle (Columbia Record / Parkwood)

Vynikající album

Alicia - Alicia Keys (RCA Records)

b7 - Brandy (Brand Nu / eOne)

Bigger Love - John Legend (Columbia Records)

Chilombo - Jhené Aiko (Def Jam Recordings)

The Wild Card - LEDISI (Listen Back Entertainment / BMG)

Vynikající soundtrack / kompilační album

Ma Rainey’s Black Bottom (hudba z filmu Netflix) - Branford Marsalis (Milán)

Nejistá: Hudba z původní série HBO - Various Artists (Atlantic Records)

Jingle Jangle: A Christmas Journey - Various Artists (Atlantic Records)

Soul Original Soundtrack - Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste a Tom MacDougall (Walt Disney Records)

The First Ladies of Gospel: The Clark Sisters Biopic Soundtrack - Donald Lawrence (Relevé Entertainment)

Vynikající gospelové / křesťanské album

Vybraná loď - Marvin Sapp (RCA Inspirace)

Evangelium podle PJ - PJ Morton (Morton Inspiration / Tyscot Records)

I Am - Koryn Hawthorne (RCA Inspiration)

Kierra - Kierra Sheard (Karew / RCA Inspiration)

Návrat - The Clark Sisters (Karew / Motown)

Vynikající evangelijní / křesťanská píseň

Vše v jeho plánu - PJ Morton (Morton Inspiration / Tyscot Records)

Never Lost - CeCe Winans (Pure Springs Gospel)

Něco se musí zlomit - Kierra Sheard feat. Tasha Cobbs-Leonard (Karew / RCA Inspiration)

Strong God - Kirk Franklin (Fo Yo Soul / RCA Records)

Touch from You - Tamela Mann (TillyMann Inc.)

Vynikající jazzové album - instrumentální

Be Water - Christian Sands (Mack Avenue Music Group)

Hudba od a inspirovaná duší - Jon Batiste (Walt Disney Records)

Omega - Immanuel Wilkins (Blue Note Records)

Reciprocity - George Burton (Inner Circle Music)

The Iconoclast - Barry Stephenson (nezávislý)

Vynikající jazzové album - vokální

Donny Duke and Wonder - Nathan Mitchell (ENM Music Group)

Holy Room - Live at Alte Oper - Somi (Salon Africana)

Stahování obalů - Mike Phillips (skupina Sono Recording)

Silnější - Jeff Bradshaw (Bone Deep Enterprises)

The Eddy (z původní série Netflix) - The Eddy (Arista Records)

Vynikající Soul / R & B Song

Nemohu dýchat - H.E.R. (RCA Records / MBK Entertainment)

Cokoliv pro vás - LEDISI (Listen Back Entertainment / BMG)

S. feat. H.E.R - Jhené Aiko (Def Jam Recordings)

Black Parade - Beyonce ‘(Columbia Record / Parkwood)

Do It - Chloe x Halle (Columbia Record / Parkwood)

Vynikající hip hop / rapová píseň

Deep Reverence feat. Nipsey Hussle - Big Sean (Brand Nu / eOne)

Savage Remix - Megan Thee Stallion feat. Beyoncé (300 Entertainment / 1501 Certified Ent. LLC)

Cool Off - Missy Elliott (Atlantic Records)

Laugh Now, Cry Later - Drake (Republic Records)

Life Is Good - Future & Drake (Epic Records)

Vynikající duo, skupina nebo spolupráce (tradiční)

Alicia Keys feat. Jill Scott - Jill Scott (RCA Records)

Chloe x Halle - Wonder What She Thinks Of Me (Columbia Record / Parkwood)

Jimmy Jam & Terry Lewis feat. Babyface - He Don’t Know Nothin ‘Bout It (BMG)

Kem feat. Toni Braxton - Live Out Your Love (Motown Records)

Ledisi a PJ Morton - Anything For You (Listen Back Entertainment / BMG)

Vynikající duo, skupina nebo spolupráce (moderní)

Alicia Keys feat. Khalid - So Done (RCA Records)

Big Sean feat. Nipsey Hussle - Deep Reverence (Def Jam Recordings / G.O.O.D Music)

Chloe x Halle - Do It (Columbia Record / Parkwood)

Jhené Aiko feat. JEJÍ. - B.S. (Def Jam Recordings)

Megan Thee Stallion feat. Beyoncé - Savage Remix (300 Entertainment / 1501 Certified Ent. LLC)

Vynikající mezinárodní píseň

Blessed - Buju Banton (Roc Nation Records)

Lockdown - Original Koffee (Promise Land Recordings)

Pressure (Remix) - Original Koffee feat. Buju Banton (Promise Land Recordings)

Tanana - Davido feat. Tiwa Savage (RCA Records / Sony Music UK / Davido Worldwide Entertainment)

Temptation - Tiwa Savage (Motown Records)

Vynikající producent roku

Donald Lawrence

Hit-Boy

Jathan Wilson

Sean Keys

TM88

KATEGORIE LITERATURY

Vynikající literární dílo - beletrie

Black Bottom Saints - Alice Randall (HarperCollins Publishers)

Lakewood - Megan Giddings (vydavatelé HarperCollins)

nejhezčí dívka na světě

Riot Baby - Tochi Onyebuchi (TorDotCom Publishing, otisk Tom Doherty Associates)

Trapný černoch - Walter Mosley (Grove Atlantic)

The Vanishing Half - Brit Bennett (Riverhead Books)

Vynikající literární dílo - literatura faktu

Historie černých žen ve Spojených státech - Dr. Daina Berry a Dr. Kali Nicole Gross

Zaslíbená země - Barack Obama (Crown)

Driving While Black - Gretchen Sorin (W. W. Norton & Company)

Long Time Coming: Reckoning with Race in America - Michael Eric Dyson (St. Martin’s Press)

We are Better Than This - Elijah Cummings (HarperCollins Publishers)

Vynikající literární dílo - autor debutu

Knock at Midnight - Brittany Barnett (Penguin Random House)

Greyboy: Hledání temnoty v bílém světě - Cole Brown (Skyhorse)

Lakewood - Megan Giddings (vydavatelé HarperCollins)

Compton Cowboys - Walter Thompson-Hernandez (vydavatelé HarperCollins)

We are Better Than This - Elijah Cummings (HarperCollins Publishers)

Vynikající literární dílo - biografie / autobiografie

A Most Beautiful Thing: The True Story of America's First All-Black High School Rowing Team - Arshay Cooper (Macmillan)

Zaslíbená země - Barack Obama (Crown)

Olympic Pride, American Prejudice - Deborah Draper (Simon & Schuster)

The Dead Are Arising - Les Payne, Tamara Payne (W. W. Norton & Company)

Willie: Příběh prvního hráče černé NHL - Willie O’Ree (Penguin Canada)

Vynikající literární dílo - vzdělávací

Do Right by Me: Learning to Raise Black Children in White Space - Valerie Harrison (Temple University Press)

Žijící živě - Haile Thomas (vydavatelé HarperCollins)

Příručka pro mládež Black Foster - Ángela Quijada-Banks (Soulful Liberation)

Žena, kterou vás Bůh stvořil: Hledání úspěchu vírou - duchovně, osobně a profesionálně - Kimberla Lawson Roby (Lenox Press)

Vegetable Kingdom - Bryant Terry (Penguin Random House)

Vynikající literární dílo - poezie

Homie - Danez Smith (Graywolf Press)

Kontemporary Amerikan Poetry - John Murillo (Four Way Books)

Vidět tělo - Rachel Eliza Griffiths (W. W. Norton & Company)

The Age of Phillis - Honorée Jeffers (Wesleyan University Press)

Un-American - Hafizah Geter (Wesleyan University Press)

Vynikající literární dílo - děti

Slibuji - LeBron James, Nina Mata (HarperCollins)

Just Like a Mama - Alice Faye Duncan, Charnelle Pinkney Barlow (Simon & Schuster)

Kamala Harris: Roots in Justice - Nikki Grimes, Laura Freeman (Simon & Schuster)

Byla to první!: Průkopnický život Shirley Chisholm - Katheryn Russell-Brown, Eric Velasquez (Lee & Low Books)

The Secret Garden of George Washington Carver - Gene Barretta, Frank Morrison (HarperCollins)

Vynikající literární dílo - mládež / dospívající

Before the Ever After - Jacqueline Woodson (Penguin Random House)

Black Brother, Black Brother - Jewell Parker Rhodes (Hachette Book Group)

Dear Justyce - Nic Stone (Crown Books for Young Readers)

Razítko: Rasismus, Antiracismus a vy: Remix Národní ceny oceněné knihou Razítko od začátku - Jason Reynolds (Hachette Book Group)

This is your time - Ruby Bridges (Delacorte Books for Young Readers)

PÍSACÍ KATEGORIE

Vynikající psaní v komediálním seriálu

Issa Rae - Nejistá - Lowkey Feelin ‘Myself (HBO)

Lee Eisenberg, Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon - Little America - The Rock (Apple TV +)

Michaela Coel - I May Destroy You - Ego Death (HBO)

Mindy Kaling, Lang Fisher - Never Have I Ever Pilot (Netflix)

Rajiv Joseph - Little America - The Manager (Apple TV +)

Vynikající psaní v činoherním seriálu

Attica Locke - Little Firees Everywhere - The Spider Web (Hulu)

Erika L. Johnson, Mark Richard - The Good Lord Bird - A Wicked Plot (Showtime)

Jessica Lamour - Little Voice - Love Hurts (Apple TV +)

Hall Katori - P-Valley - Perpetratin '(Starz)

Tanya Barfield - Mrs. America - Shirley (FX)

Vynikající psaní v televizním filmu nebo speciálu

Diallo Riddle, Bashir Salahuddin, D. Rodney Carter, Emily Goldwyn, Rob Haze, Zuri Salahuddin, Bennett Webber, Evan Williams, Will Miles - Sherman's Showcase Black History Month Spectacular (IFC)

Eugene Ashe - Sylvie's Love (Amazon Studios)

Geri Cole - The Power of We: A Sesame Street Special (HBO Max)

Lin-Manuel Miranda - Hamilton (Disney +)

Sylvia L. Jones, Camille Tucker - The Clark Sisters: First Ladies of Gospel (doživotní)

Vynikající psaní ve filmu

David E. Talbert - Jingle Jangle: A Christmas Journey (Netflix)

Kemp Powers - One Night in Miami… (Amazon Studios)

Lee Isaac Chung - Minari (A24)

Pete Docter, Kemp Powers, Mike Jones - Soul (Walt Disney Studios Motion Pictures)

Radha Blank - čtyřicet let stará verze (Netflix)

Vynikající psaní v dokumentu (televizi nebo filmu)

Mary Mazzio - A Most Beautiful Thing (Peacock)

Melissa Haizlip - Mr. Soul! (Maysles Documentary Center)

Nile Cone - The Beat Don’t Stop (TV One)

Royal Kennedy Rodgers - hollywoodský architekt: Příběh Paula R. Williamse (PBS)

Yoruba Richen, Elia Gasull Balada, Valerie Thomas - Sit-In: Dnes večer hostí Harry Belafonte (Peacock)

PŘÍMÉ KATEGORIE

Vynikající režie v komediálním seriálu

Anya Adams - Black-ish - Hair Day (ABC)

Aurora Guerrero - Little America - The Jaguar (Apple TV +)

Eric Dean Seaton - Black-ish - Our Wedding Dre (ABC)

Kabir Akhtar - Nikdy jsem nikdy - ... zahájil jadernou válku (Netflix)

Sam Miller, Michaela Coel - I May Destroy You - Ego Death (HBO)

Vynikající režie v činoherním seriálu

Cheryl Dunye - Lovecraft Country - Strange Case (HBO)

Hanelle Culpepper - Star Trek: Picard - Remembrance (CBS All Access)

Misha Green - Lovecraft Country - Jig-a-Bobo (HBO)

Nzingha Stewart - Little Firees Everywhere - The Uncanny (Hulu)

Steve McQueen - Malá sekera - Mangrove (Amazon Studios)

Vynikající režie v televizním filmu nebo speciálu

něco špinavého, co chci říct

Beyoncé Knowles Carter, Emmanuel Adeji, Blitz Bazawule, Kwasi Fordjour - Black Is King (Disney +)

Christine Swanson - The Clark Sisters: First Ladies of Gospel (doživotní)

Chuck Vinson, Alan Muraoka - The Power of We: A Sesame Street Special (HBO Max)

Eugene Ashe - Sylvie's Love (Amazon Studios)

Kamilah Forbes - Between the World And Me (HBO)

Vynikající režie ve filmu

David E. Talbert - Jingle Jangle: A Christmas Journey (Netflix)

George C. Wolfe - Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Gina Prince-Bythewood - The Old Guard (Netflix)

Radha Blank - čtyřicet let stará verze (Netflix)

Regina King - One Night in Miami… (Amazon Studios)

Vynikající režie v dokumentu (televizi nebo filmu)

Keith McQuirter - Podle všeho, co je nezbytné: The Times of Godfather of Harlem (EPIX)

Muta’Ali - Yusuf Hawkins: Storm Over Brooklyn (HBO)

Sam Pollard, Maro Chermayeff - Atlanta’s Missing and Murdered: The Lost Children (Ep. 1 & 2) (HBO)

Simcha Jacobovici - Enslaved: The Lost History of the Transatlantic Slave Trade (EPIX)

Yoruba Richen - Sit-In: Harry Belafonte hostí dnešní večerní show (Peacock)

Dopad sociální spravedlnosti

April Ryan

Debbie Allen

Lebron James

Stacey Abrams

Tamika Mallory

Bavič roku

D-hezké

Regina King

Viola Davis

Trevor Noah

Tyler Perry

KATEGORIE POHYBOVÝCH OBRAZŮ

Vynikající film

Bad Boys For Life (Columbia Pictures / Sony Pictures Entertainment)

Da 5 Bloods (Netflix)

Jingle Jangle: A Christmas Journey (Netflix)

Ma Rainey's Black Bottom (Netflix)

One Night In Miami… (Amazon Studios)

Vynikající herec ve filmu

Anthony Mackie - The Banker (Apple TV Plus)

Chadwick Boseman - Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Delroy Lindo - Da 5 Bloods (Netflix)

Forest Whitaker - Jingle Jangle: A Christmas Journey (Netflix)

Will Smith - Bad Boys For Life (Columbia Pictures / Sony Pictures Entertainment)

Vynikající herečka ve filmu

Issa Rae - Fotografie (Universal Pictures)

Janelle Monáe - Antebellum (Lionsgate)

Madalen Mills - Jingle Jangle: A Christmas Journey (Netflix)

Tracee Ellis Ross - The High Note (funkce Focus)

Viola Davis - Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Vynikající herec ve vedlejší roli ve filmu

Aldis Hodge - One Night In Miami… (Amazon Studios)

Chadwick Boseman - Da 5 Bloods (Netflix)

Clarke Peters - Da 5 Bloods (Netflix)

Colman Domingo - Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Glynn Turman - Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Vynikající herečka ve vedlejší roli ve filmu

Anika Noni Rose - Jingle Jangle: A Christmas Journey (Netflix)

Gabourey Sidibe - Antebellum (Lionsgate)

Nia Long - The Banker (Apple TV Plus)

Phylicia Rashad - Jingle Jangle: A Christmas Journey (Netflix)

Taylour Paige - Ma Rainey's Black Bottom (Netflix)

Vynikající nezávislý film

Emperor (Universal Home Video)

Farewell Amor (IFC Films)

Slečna Juneteenth (Vertical Entertainment)

24. (Vertikální zábava)

The Banker (Apple TV Plus)

Vynikající mezinárodní film

Ainu Mosir (ARRAY)

Jeho dům (Netflix)

Night of the Kings (Neon)

Poslední strom (ArtMattan Productions)

Život před námi (Netflix)

Vynikající průlomový výkon ve filmu

Dayo Okeniyi - Emperor (Universal Home Video)

Dominique Fishback - Project Power (Netflix)

Jahi Di’Allo Winston - Charm City Kings (HBO Max)

Jahzir Bruno - Čarodějky (Warner Bros. Pictures)

Madalen Mills - Jingle Jangle: A Christmas Journey (Netflix)

Vynikající obsazení ve filmu

Da 5 Bloods (Netflix)

Jingle Jangle: A Christmas Journey (Netflix)

Ma Rainey's Black Bottom (Netflix)

Duše (Walt Disney Studios Motion Pictures)

The Banker (Apple TV Plus)

Vynikající animovaný film

Kupředu (Walt Disney Studios Motion Pictures)

baletní boty pro černé tanečnice

Over the Moon (Netflix)

Scoob! (Warner Bros. Pictures)

Duše (Walt Disney Studios Motion Pictures)

Světové turné Trolls (Universal Pictures)

Vynikající výkon hlasu postav - film

Ahmir-Khalib Thompson aka Questlove - Soul (Walt Disney Studios Motion Pictures)

Angela Bassett - Soul (Walt Disney Studios Motion Pictures)

Chris Rock - Čarodějky (Warner Bros. Pictures)

Jamie Foxx - Soul (Walt Disney Studios Motion Pictures)

Phylicia Rashad - Soul (Walt Disney Studios Motion Pictures)

Vynikající krátká forma (živá akce)

Baldwin Beauty (Powderkeg Media)

Black Boy Joy (filmový nezávislý projekt)

Dostává dobré světlo

Domov

& Paní. Ellis (S Productions)

Vynikající krátká forma (animovaná)

Plátno (Netflix)

Policajti a lupiči (Netflix)

Loop (Pixar Animation Studios)

Síla naděje (Síla naděje)

Windup (Unity Technologies)

Vynikající průlomová kreativa (film)

Loira Limbal - Through the Night (Third Shift Media, Inc.)

Melissa Haizlip - Mr. Soul! (Boty v posteli Productions)

Nadia Hallgren - Becoming (A Higher Ground Productions a Big Mouth Productions Film pro Netflix)

Radha Blank - čtyřicet let stará verze (Netflix)

Remi Weekes - Jeho dům (Netflix)

DOKUMENTÁRNÍ KATEGORIE

Vynikající dokument (film)

All In: Boj za demokracii (Amazon Studios)

Coded Bias (7. Empire Media)

John Lewis: Good Trouble (Magnolia Pictures / účastník)

Duše! (Boty v posteli Productions)

Na záznamu (HBO Max)

Vynikající dokument (televize)

A mohla být další (PBS)

Black Love (VLASTNÍ: Oprah Winfrey Network)

Enslaved: The Lost History of the Transatlantic Slave Trade (EPIX)

Poslední tanec (ESPN / Netflix)

Unsung (TV One)